Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sebastian Wierzbicki kandydatem SLD na prezydenta Warszawy

dodano 2014-01-11 13:21 w kategorii: Informacje

Sebastian Wierzbicki został oficjalnym kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na Prezydenta stolicy. W sobotę Warszawska Konwencja SLD rekomendowała swojego Przewodniczącego na tę funkcję. Jednym z priorytetów Wierzbickiego po wygranych wyborach będzie zlikwidowanie narastających podziałów w mieście oraz Kurs na Zmianę, ku lewicowej perspektywie Warszawy.

Warszawska Konwencja SLD odbyła się w Centrum Promocji Kultury na Pradze. Blisko dwustu delegatów oraz kilkudziesięciu gości, wśród których nie zabrakło między innymi Przewodniczącego SLD Leszka Millera, Sekretarza Generalnego Sojuszu Krzysztofa Gawkowskiego, Eurodeputowanego Wojciecha Olejniczaka oraz Wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha poparło kandydaturę Sebastiana Wierzbickiego w walce o fotel Prezydenta miasta.

Obecny Wiceprzewodniczący Rady m. st. Warszawy, zapowiadając walkę o zwycięstwo, zamierza przede wszystkim zagwarantować bezpieczeństwo lokatorom z budynków zwracanych spadkobiercom przedwojennych właścicieli i handlarzom roszczeń. Podczas kadencji Sebastiana Wierzbickiego żaden mieszkaniec nie straci dachu nad głową.

Wierzbicki zapowiedział też rozwój budownictwa komunalnego oraz zwiększenie nakładów na remonty domów komunalnych, a także podłączenie już podczas pierwszej kadencji swojej prezydentury wszystkich warszawskich budynków wielorodzinnych do kanalizacji oraz usprawnienie pracy urzędników. Nastąpi też wzmocnienie roli konsultacji społecznych i udziału obywateli w rządzeniu miastem dzięki lepszemu wykorzystaniu budżetu partycypacyjnego.

Kandydat SLD zapewni bezpłatne miejsca w żłobkach i przedszkolach dla każdego dziecka oraz skończy z podwyżkami cen biletów komunikacji miejskiej oraz wprowadzi system preferencji dla tradycyjnej przedsiębiorczości i handlu poprzez utworzenie puli lokali użytkowych w których priorytetem będzie utrzymanie istniejącego od wielu lat sklepów.

W programie Wierzbickiego nie ma zgody na oszczędności kosztem Warszawiaków i finansowanie rozwoju miasta z kieszeni najuboższych oraz dalsze drenowanie kieszeni mieszkańców, ani na zaśmiecanie przestrzeni publicznej koszmarnymi, wszechobecnymi reklamami.

Środki na realizację lewicowych postulatów pochodzić mają z lepszego gospodarowania możliwościami inwestycyjnymi, niezagospodarowanymi gruntami i spółkami miasta.

Ogłoszony przez Sebastiana Wierzbickiego Kurs na Zmianę oznacza też koniec podziałów Stolicy na lepszą lewo- i gorszą prawobrzeżną Warszawę oraz rejony slumsów i dzielnice apartamentowców, gdyż poprzednie pokolenia odbudowały Warszawę, nie po to, aby trafiła w ręce deweloperów i „czyścicieli kamienic”.

Sebastian Wierzbicki jest pierwszym oficjalnym kandydatem w walce o fotel Prezydenta stolicy i jednym z pierwszych kandydatów do objęcia władzy po wyborach samorządowych w Polsce, które odbędą się 16 listopada 2014 roku. Od 2007 roku jest wicedyrektorem Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.

 Urodził się w 1977 roku. Od 20 lat mieszka w prawobrzeżnej Warszawie. Od 2006 roku jest Radnym Rady Warszawy, w obecnej kadencji Wiceprzewodniczącym Rady Miasta.

Członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej od 1999 roku (wcześniej w SdRP). Przewodniczący partii w Warszawie oraz Członek Rady Krajowej  i Zarządu Mazowieckiego SLD.

Jest absolwentem socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Zasiada w Radzie Społecznej działającej przy Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga Północ, której Przewodniczącym jest od 2007 roku.

 

 


Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  5 godzin temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  dzisiaj o 07:27

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  dzisiaj o 07:16

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.