Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Z głębokim żalem informujemy o śmierci Jerzego Wiśniewskiego, szefa SLD powiatu mławskiego

dodano 2014-01-16 18:22 w kategorii: Informacje

W dniu 16. stycznia 20013 roku zmarł Jerzy Wiśniewski, wieloletni przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Mławie, działacz samorządowy, dyrektor i nauczyciel.
 
Jerzy Wiśniewski:
 
Urodził się 14 kwietnia 1946 roku w Krępie, gmina Lipowiec Kościelny powiat mławski. Ukończył studium nauczycielskie. Swoją karierę zawodową rozpoczął w roku 1968 jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Długokątach. Od 1971 roku przez 3 lata był nauczycielem w Szkole Podstawowej ww Kowalewie. Przez 12 lat lat był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Głużku. W latach 1986 – 1990 był sekretarzem Komitetu Gminnego PZPR w Wiśniewie. Następnie przez dwa lata nauczycielem w Szkole Podstawowej w Starych Kosinach. W latach 1990 – 2003 ponownie sprawował funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Głużku.
 
Należał do:
 
Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Młodzieży Wiejskiej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, Związku Nauczycielstwa Polskiego, Ludowych Zespołów Sportowych i Ligi Ochrony Kraju.
 
Był wielokrotnie odznaczany:
 
Medal 40 – lecia PRL, Srebrny i Złoty Krzyż Zasługi, Medal zasłużony dla województwa ciechanowskiego, Medal zasłużony dla Ligi Obrony Kraju, Medal zasłużony dla LZS. Był również odznaczany nagrodami Ministra Oświaty i Wychowania, Kuratora Oświaty, Wojewody Ciechowskiego i Wójta gminy Wiśniewo.
 
Był też wieloletnim działaczem politycznym i samorządowym:
 
W latach 1974 – 1989 był członkiem PZPR. Członek i założyciel SdRP na powiat mławski i jej przewodniczący. Założyciel SLD w Mławie, jej wieloletni przewodniczący oraz były członek Rady Wojewódzkiej. Był radnym powiatu mławskiego w latach 1998 – 2002.
 
 


Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  5 godzin temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  dzisiaj o 07:27

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  dzisiaj o 07:16

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.